Ο Γ.Σ.Α. 4-1 τον Οπούντιο Μαρτίνου - Αποτελέσματα 4ου ομίλου Γ' Εθνικής

Με 4-1 επιβλήθηκε ο Γ.Σ.Α. του Οπούντιου Μαρτίνου στο πρώτο του παιχνίδι για τη Γ' Εθνική.

Οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή το Φλίγκο που πέτυχε χατ τρικ έκαναν πολύ δυναμικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, μετά το ρεπό της 1ης αγωνιστικής. Οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Φλίγκο, ισοφαρίστηκαν στο ημίωρο και προηγήθηκαν ξανά με τον ίδιο παίκτη λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου. Στην επανάληψη πέτυχαν άλλα δύο τέρματα και με Φλίγκο και Νάκα για το τελικό 4-1. (θα ακολουθήσει φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι και βίντεο με δηλώσεις των δύο προπονητών)

Την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής πέτυχαν επίσης Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου. Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 2-1 στο Πανθεσσαλικό του Διγενή Νεοχωρίου, η Νίκη Βόλου μς 1-2 στο Προάστιο τον ΑΟ Σελλάνων. Ο Ρήγας Φεραίος ηττήθηκε με 2-3 στο Βελεστίνο από τον Βόλο ΝΠΣ.